Proč si objednávat album či fotoknihu?

Taky jste si jako děti rádi prohlíželi svatební album Vašich rodičů? Dívali jste se, jak to mamince sluší ve svatebních šatech, jak jsou všichni příbuzní vyparádění? Moji rodiče mají album doteď ve skříni a kdybych chtěla, můžu se podívat…

Dnes si většina novomanželů album, či fotoknihu neobjednává. Je to totiž větší investice, už na něj nezbývají peníze v rozpočtu. Když už, tak si objednají pár vytištěných fotek, které si dají do rámečků a vystaví doma na poličce. Zbývající fotky zůstanou na DVD, někdy si nevěsta vytvoří album na facebooku. Párkrát si fotky prohlédne, ale postupem času se DVD založí a zůstanou jen fotky na poličče. Pak přijdou do mladé rodiny děti. Fotky v rámečcích nahradí jejich fotky, svatební fotky se založí do obálky, do knížky, …vsude možně. Tak se pak stane, že když jejich děti povyrostou, netuší, jak vypadali jejich máma a táta ve svatebním. Možná někdy narazí na fotku, která posloužila jako záložka. A pak se diví, jak vlastně všichni vypadali krásně…

album_fotoqueen

Největší problém vidím v tom, že novomanžele od fotografa obdrží několik stovek fotek na DVD, dají je (možná) na Facebook a tím to hasne. Jde mi o to, že za 10, možná 15 let už třeba žádná DVD ani nebudeme používat! Vždyť kdo z nás ještě používá kazety do videa? Nebo kazety s hudbou do přehrávače? Kolik z nás? Moc takových není…A taky to není tak dlouho, co jsem si tu hudbu z kazety přehrávala! Nebo film…V TV běžel film a my si ho na kazetu nahráli. Myslím, že to už skoro nikdo nedělá, vždyť jsou DVD… Je tedy dost možné, že naše děti už nebudou ani tušit, co DVD je. Matně si na to budou vzpomínat, že něco takového existovalo.

Ale víte, co nikdy žádná technologie nepřebije? Co nikdy nebude závislé na nejmodernějším přehrávači? Alba s vašimi fotkami. Ale má to taky své ALE. Klíč k tomu, aby vám vydržely po několik generací je v tom, vyvolat je správně. Kvalitně. Mnoho lidí si je nechá vyvolat např. v drogeriích…v prvních momentech fotky vypadají relativně fajn, ikdyž barvy nemusí stoprocentně odpovídat…Ale problém je v tom, že za pár let fotky začnou blednout, papír slábnout… V tomto případě se vyplatí investovat do kvalitního tisku, protože potom fotky vydrží! A stejně tak vám potom dokáží oživit vzpomínky na váš jedinečný svatební den.

fotoqueen_svatebni-alba

V dnešní době má každý mobil s foťákem. Skoro každý má malý kompaktní fotoaparát. Takže když máte po vaší svatbě najednou tolik fotek, navíc když jsou vzpomínky ještě čerstvé, nepřijde vám důležité fotky vyvolávat, mít je „na papíře“.

Ano, alba jsou často drahé. Ale měly by být! Když do něčeho investujete, nechcete utratit peníze za něco, co je levné, nebo z levného materiálu. Zvlášť, když to chcete uchovat po desetiletí. Na vaše výročí se na vaše fotky rádi podívate. A když budete slavit to 25. , myslíte, že se na fotky budete dívat na Vašem Facebooku? :)

fotoqueen_fotokniha_01

Pamatujte, album není jen pro vás. Je to i pro vaše děti, aby viděli fotky mladých rodičů. Je to pro vaši dceru, která bude snít o tom, že ve svůj velký den bude vypadat jako jejich máma, nebo když si bude představovat, jak ji její táta povede k oltáři. Protože pokud zvolíte DVD, které vaše děti, či vnuci objeví v roce 2050 na vaší půdě, asi nebudou vůbec vědět, jak si ho přehrát na svém (holografickém???) počítači :).

Mějte se krásně a pokud se mě chcete na něco zeptat, neváhejte :)

J.

Komentář