Předsvatební fotografování neboli rande

Všimli jste si, kolik svatebních fotografů nabízí tzv. snoubenecké foto, nebo i jinak řečeno fotografování „rande“ ? Je to tak, tento druh fotografování jde poslední dobou ruku v ruce se svatebním fotografováním. Často se však stane, že dvojice, která plánuje svatbu, nepokládá toto focení za důležité, neví, jak by ho využila, spíš ji napadají důvody, proč ne. Jako například: my už jsme pozvánky na svatbu rozeslali, my už máme spoustu společných fotek, nevíme, co bychom s fotkami dělali… Ikdyž jsou toto důležité důvody, je třaba taky znát výhody snoubeneckého, či chtece li zásnubního fotografování.

Většina z nás nikdy nezažila zkušenost, kdy pózujeme profesionálnímu fotografovi. A když už, ve většině případů to bylo ve studiu. Zásnubní fotografování vám dá možnost zažít to, jaké to zhruba bude, nechat se fotit během svatebního dne, ovšem bez spěchu a stresu, který občas během svatby bývá. Během fotografování rande máte šanci lépe fotografa poznat, stejně tak on vás. Budete vědět, co od něj očekávat a jak vlastně probíhá pózování.

Ne každý z nás je profesionální model a ne každý se cítí před objektivem příjemně.  Zásnubní foto vám dá tu skvělou možnost si pózování s navigací od fotografa vyzkoušet.  Buďte si jistí, že přístě, tedy během svatby, budete před objektivem mnohem sebevědomější :).  A čím víc budete, tím snadnější bude pro fotografa, tedy pro mě :) , zachycení onoho kouzla a romantiky, kterou budete prožívat na svatbě.

Během vašeho velkého dne jste limitováni místem, během rande nikoli. Můžeme fotit kdekoliv, kde to máte rádi, můžeme jít na místo, na které vás vážou hezké vzpomínky, do parku, do kavárny, nebo můžete prostě jednoduše relaxovat v pohodlí domova. Možností je celá řada. Nebudete zažívat stres kvůli počasí. Když bude škaredě, focení se jednoduše přesune.

Fotografování před svatbou může být taky skvělou příležitostí, jak si vyzkoušet make up, nebo dokonce i účes na svatební den.

Rozhodnete-li se pro snoubenecké forografování, nezmeškáte příležitost lépe poznat svého fotografa. Budete vědět, co očekávat od focení a navíc získáte vzpomínku v podobě fotografií :)!

A protože každý příspěvek se musí oživit fotkou, přikládám hned několik „zákulisních“ fotek o tom, že fotografování rande může být zábava :). A těším se na svatbu Lucky a Petra v červenci!

Pokud chcete vidět více fotek z tohoto zásnubního focení, pak jsou tady.

fotoqueen_fotograf_Jana Holubova_Krnov_rande_03

fotoqueen_fotograf_Jana Holubova_Krnov_rande_01

fotoqueen_fotograf_Jana Holubova_Krnov_rande_02

fotoqueen_fotograf_Jana Holubova_Krnov_rande_05

Komentář